Aktualności

Agencja pośrednictwa pracy – 5 powodów, dla których warto

outsourcing

Agencja Pośrednictwa Pracy odpowiada za działalność Klienta w szeroko rozumianej przestrzeni HR, do której można zaliczyć rekrutację i selekcję pracowników, a także pełen outsourcing kadrowo – płacowy czy leasing pracowników tymczasowych. Decydując się na współpracę, Kontrahent zyskuje dostęp do dedykowanych specjalistów z zakresu HR i aktualnej bazy ponad 30 tys. kandydatów, gotowych podjąć nowe zatrudnienie praktycznie natychmiast. Dodatkowo, powierzając kwestie zasobów ludzkich, za sprawą możliwości elastyczności zatrudnienia, masz szansę na zadowalającą optymalizację budżetu.

Agencja pośrednictwa pracy a sezonowość

Kiedy zapotrzebowanie na Twoje usługi lub produkty się zwiększa, a Twój biznes potrzebuje dodatkowych rąk do pracy, Agencja Pośrednictwa Pracy bezproblemowo Ci ich zapewni. Powierzając wieloetapowy proces rekrutacji, selekcji i administracji pracownika, odciążysz siebie i swoich dotychczasowych pracowników od dodatkowych zadań. Elastyczność zatrudnienia pozwala zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

Success fee

Nie masz czasu sprawdzić kwalifikacji pracownika? Potrzebujesz kogoś, kto przejmie obowiązki odchodzącego pracownika? Nie masz czasu na nietrafione decyzje? Mechanizm „wypróbuj – poznaj – zdecyduj” doskonale pasuje do tego typu sytuacji. Za sprawą specjalistów stojących po stronie Agencji Pośrednictwa Pracy nie tylko możesz zatrudnić nowego pracownika bez inicjowania wewnętrznego działu HR, ale też zyskujesz pewność, że tylko na tym zyskasz. Zatrudniając zaproponowanego pracownika, ryzyko nietrafionej decyzji spada praktycznie do zera, bowiem jeśli pracownik nie sprawdzi się na swoim stanowisku pracy, wówczas masz wybór – albo zatrudnisz nowego, albo zrezygnujesz z dodatkowej rekrutacji, a tym samym z dalszych kosztów rekrutacyjnych.

Stanowiska fizyczne i intelektualne

Oddając skomplikowany proces znalezienia nowego pracownika Agencji Pośrednictwa Pracy masz możliwość skorzystania z umiejętności i doświadczenia dedykowanych headhunterów. Oprócz tego nie poniesiemy kosztów publikacji oferty pracy na popularnych portalach internetowych specjalnie do tego dedykowanych. Na potrzeby procesu rekrutacji wykorzystujemy jedne z najnowocześniejszych narzędzi i aplikacji, umożliwiających wyselekcjonowanie pracowników najbardziej odpowiadającym naszym wcześniejszym oczekiwaniom.

Możliwości rekrutacyjnie są nieograniczone. Mówiąc o rekrutacji z wykorzystaniem Agencji Pośrednictwa Pracy, możemy liczyć na zarówno pracowników fizycznych, jak i intelektualnych. Zdobyta wiedza i doświadczenie przy jednoczesnym wykorzystaniu współcześnie dostępnych narzędzi sprawia, że szybkie i bezproblemowe zatrudnienie nowych pracowników jest na wyciągnięcie ręki.

Pracownik na zastępstwo

Na pewno większość Pracodawców spotkała się z dłuższą absencją dotychczasowego pracownika, spowodowaną choćby urlopem macierzyńskim czy przedłużającym się zwolnieniem lekarskim. Zatrudnienie tymczasowe zapewni ciągłość etatu, a po powrocie pierwotnego pracownika, nie zdubluje go. Możliwości, jakie oferuje umowa o pracę tymczasową pozwalają na wykorzystanie krótkiego okresu wypowiedzenia, co z całą pewnością doda dodatkowych wariantów przy okazji ewentualnej redukcji etatów.

Zmienność

Panująca pandemia koronawirusa wprowadziła chaos i niepewność. Z uwagi na konieczność dystansu społecznego usprawniliśmy nasze stanowiska pracy, a zdecydowaną większość procesów rekrutacji przenieśliśmy do strefy on-line.

Nieprzewidywalność obecnego rynku spędza sen z powiek wielu przedsiębiorców. Cykliczność zwiększającego się i zmniejszającego się popytu wymaga elastyczności zatrudnienia, która bez przeszkód może być realizowana za sprawą usług oferowanych przez Agencje Pośrednictwa Pracy. Co więcej, za sprawą zaawansowanych technologicznych narzędzi szybkość procesu rekrutacyjnego nie wpłynie negatywnie na jego jakość. Zatrudnienie tymczasowe jest szczególnie istotne, kiedy poziom zamówień gwałtownie wzrasta i w związku z tym potrzebujemy dodatkowych rąk do pracy.

Do rozbudowanych usług Agencji Pracy przekonuje się coraz więcej firm. Nie są to tylko branżowi potentaci, ale też małe i średnie przedsiębiorstwa. Korzyści w postaci optymalizacji budżetu, zespołów eksperckich, elastyczności zatrudnienia czy minimalizacji ryzyka związanej z zatrudnieniem nieodpowiedniego pracownika bezpośrednio wpływają na biznesowy rozwój i wzrost konkurencyjności. Jeśli potrzebujesz choć jednej z szerokiego wachlarza usług oferowanej przez Agencję Pracy, nie czekaj i zaufaj sprawdzonym ekspertom – zatrudniaj i zyskuj.
 

Skip to content