InWork organizuje zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie

zbiórka

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie mają miejsce w konsekwencji rosyjskiej napaści na Ukrainę, Agencja Pracy InWork postanowiła podjąć wszelkiego rodzaju działania pomocowe zarówno na rzecz przybywających do naszego kraju uchodźców, jak i pozostałych na Ukrainie żołnierzy i ludności cywilnej. Organizujemy ogólnopolską zbiórkę rzeczową, która ma na celu zaspokojenie najpilniejszych potrzeb ludzi uciekających przed wojną.

Motywem przewodnim organizowanej zbiórki jest pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy uciekając przed horrorem wojny nie zabrali ze sobą praktycznie nic. W szczególności prosimy o:

  • słodycze
  • kawę (rozpuszczalną, parzoną)
  • kołdry lub poduszki
  • inne rzeczy spożywcze (najlepiej z długą datą ważności)

Dary można przekazywać do naszego stacjonarnego biura zlokalizowanego w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) przy ulicy Marii Konopnickiej 19A/1. Potrzebne artykuły można dostarczyć też za pomocą przesyłki kurierskiej. W celu uzyskania informacji, prosimy o kontakt e-mail: biuro@inwork.pl lub bezpośrednio telefonicznie z naszymi konsultantami (w godz. 08:00 – 18:00).

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co dzieje się obecnie u naszych wschodnich sąsiadów. Chcemy dołożyć też swoją cegiełkę w pomocy tym, którzy jej teraz najbardziej potrzebują. Po konsultacji z lokalnymi organizacjami humanitarnymi, postawiliśmy głównie na zbiórkę artykułów spożywczych, które z całą pewnością okażą się niezbędne, aby w godny sposób ugościć szukających u nas schronienia – wyjaśnia prezes zarządu, Sebastian Zelek.

Dodatkowo, już wcześniej udało nam się zakupić sporą ilość apteczek pierwszej pomocy, które swoje przeznaczenie mają znaleźć na terenach bezpośredniego zagrożenia walkami z rosyjskim okupantem. Informowaliśmy o tym na naszym fanpage’u na portalu społecznościowym Facebook. Nie chcemy na tym poprzestać, dlatego zachęcamy do dalszego szerzenia dobra, które – jak wiadomo – zawsze powraca ze zdwojoną siłą!